Niko Järvestä FoPS Junioreiden puheenjohtaja
SeuraJulkaistu: 15.06.2022 20.39

Niko Järvestä FoPS Junioreiden puheenjohtaja

Puheenjohtaja vaihtuu

Vuosikokous valitsi FoPS Junioreiden uudeksi puheenjohtajaksi Niko Järven. Niko on tuttu meidän U11 joukkueen taustoilta valmentajan roolissa, jossa myös hänen omat poikansa pelaavat. Onnittelut Nikolle valinnasta! Antti Lindvall jäi sivuun puheenjohtajan tehtävistä mm. kasvaneiden työkiireiden takia. Kiitos Antille kuluneista vuosista ja seuran eteen tekemästä työstä sekä tsemppiä jatkoon!

Myös johtokuntaan uutta väriä

Johtokuntaan tuli valituksi uusina jäseninä Eetu Moberg ja Teppo Mäkelä. Onnittelut valinnoista! Vanhoina tuttuina johtokunnan jäseninä jatkaa Asko Rantanen, Mika Ahonen, Päivi Palomäki, Ville Mäkinen. Jorma Suhonen ja Juha Hintsanen jäivät pois johtokunnan työskentelystä. Kiitos molemmille seuran eteen tekemästä työstä!