Green Stars challenge - Fops ringeten päätapahtuma
25.1.2021 11.18 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Green Stars challenge on Fops ringeten vuosittain järjestämä seuran joukkueiden oma päätapahtuma. Tapahtumassa kisaillaan erilaisten kisojen parissa. Tänä vuonna huomioon on otettu tämän hetkinen koronavirustilanne.

Suomen Ringetteviikkoa vietetään perinteisesti tammikuun viimeisellä viikolla kuten tänäkin vuonna. Ringetteviikon tavoitteena on saada näkyvyyttä sekä juhlistaa hienoa lajiamme. Green Stars challenge järjestetään ma 25.1. Tiistaina 26.1. vietetään pelipaitapäivää eli pelipaidat päällä kouluun sekä töihin. Mukavaa Ringetteviikkoa!

Fops ringeten oma rakastettu päätapahtuma Green Stars challenge halutaan mahdollistaa pelaajille tänäkin vuonna. Tapahtuma järjestetään iltapäivällä 25.1.2021. Joukkueet kilpailevat poikkeuksellisesti toisia seuran joukkueita vastaan erilaisissa haastetehtävissä. Joukkueita ei sekoiteta keskenään ryhmiin, eikä taustajoukot pääse seuraamaan hauskaa kisailua niin kuin perinteisesti on ollut tapana. Haluamme toimia vastuullisesti, mutta järjestää kuitenkin tämän pelaajien suosikkitapahtuman, joka myös tiivistää Fopsin ringetteperhettä.

Haasteita tulee olemaan viisi. Kolme niistä tullaan suorittamaan jäällä ja kaksi jään ulkopuolella. Haasteet on suunniteltu niin, että seuran pienimmistä edustusjoukkueeseen kaikki ovat samalla viivalla. Jännitettävää siis riittää, mikä joukkue vie mestaruuden tänä vuonna?

Seuran sekä joukkueiden somekanavat tulevat olemaan hyvin aktiivisia koko iltapäivän ajan. Ota joukkueiden sometilit haltuun, jotta näet kaiken mitä tapahtuu! Ringetteviikon virallinen hashtag: #ringetteviikko


   
Lisää uutisia
Fops juniorit ry
«  Maaliskuu   »
Kategoriat